Koronawirus wśród księży. Kilka osób trafiło do szpitala!

Jak przekazała kuria biskupia w Radomiu, potwierdzone zostało ognisko zakażenia COVID-19 wśród księży diecezji. Trzej duchowni trafili do szpitala, jeden kościół został zamknięty do końca miesiąca. Nieczynne jest także przedszkole prowadzone przez siostry zakonne. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jak informuje kuria w Radomiu w specjalnym komunikacie przekazanym na stronie internetowej, w ostatnich dniach aż trzech kapłanów diecezji trafiło do szpitala z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jest to ks. prał. Grzegorz Senderski, proboszcz parafii św. Kazimierza na os. Zamłynie w Radomiu,  ks. prał. Zdzisław Wołos, rezydent w parafii Jasionna koło Białobrzegów i ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii Zakrzew.

W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo pozostałych duchownych i wiernych, podjęte zostały decyzje o zamknięciu kościoła i kancelarii parafialnej w parafii Jasionna do 31 marca 2021 roku. Zamknięte jest również przedszkole prowadzone w Borkowicach przez siostry zakonne.

Jak dodaje kuria, ks. Senderski zanim trafił do szpitala, przebywał na samoizolacji. Z tego powodu bazylika św. Kazimierza pozostanie otwarta. Normalnie funkcjonuje także kościoł w Zakrzewie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c