Koronawirus wyłącza pracę trzech oddziałów szpitalnych! 30 pracowników przebywa na kwarantannie!

Wciąż nieczynne są trzy oddziały szpitala w Płońsku. Wszystko z powodu koronawirusa, który zaburzył funkcjonowanie placówki. Przyjęcia mają zostać wznowione dopiero w przyszłym tygodniu.

Fot. Shutterstock

Jak przekazał w rozmowie z Radiem RDC dyrektor szpitala w Płońsku, 30 pracowników medyczny wciąż przebywa w izolacji lub na kwarantannie po zakażeniu lub kontakcie z osobą mającą wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym zakłócona jest praca kilku oddziałów.

Do przyszłego tygodnia zamknięte są przyjęcia nowych pacjentów na trzy oddziały. Jest to oddział rehabilitacji neurologicznej, reumatologii i chirurgiczny w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Obecnie w szpitalu przebywa 11 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W sumie dostępnych jest 20 łózek covidowych. Dyrektor zaznaczył też, że placówka dostała ogromną pomoc od Agencji Rezerw Materiałowych. Wsparcie dostali w postaci dostawy rękawiczek, maseczek czy fartuchów.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c