Korzystasz z Allegro i otrzymałeś SMS o blokadzie konta? Uważaj, to oszustwo!

W sieci pojawiło się kolejne oszustwo, tym razem obejmuje ono użytkowników portalu Allegro. Oszuści wysyłają spreparowane wiadomości, w których informują o rzekomej blokadzie konta ze względu na RODO. 

fot. Wikipedia By Hubert Śmietanka – Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Hakerzy próbują nieustannie swoich sił, tym razem adresując swoją działalność do grupy odbiorczej, jaką są klienci popularnego serwisu aukcyjnego.

Jak rozpoznać ich działanie? Jeśli otrzymaliśmy wiadomość SMS z informacją o blokadzie konta ze względu na RODO, musimy mieć się na baczności.

Nie jest to żaden oficjalny komunikat ze strony administracji serwisu, lecz wyrafinowana pułapka, dzięki której oszuści dążą do uzyskania danych do logowania na Allegro oraz dostępu do karty płatniczej.

Wracając do spreparowanej wiadomości: W treści SMSa powinien znajdować się załącznik w postaci linka, który prowadzi do strony mającej rzekomo pomóc w odblokowaniu konta. Nic bardziej mylnego.
Udostępniając swoje dane, otwierając stronę z załącznika, narazimy się na kradzież danych. Jeśli zaś w ramach ostatniego etapu wpiszemy dane z karty płatniczej, wówczas możemy pożegnać się z pieniędzmi na koncie.

Allegro apeluje o ostrożność i uważne czytanie otrzymywanej korespondencji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c