Kościół ostrzega przed Halloween. Proponuje alternatywę

Coraz częściej i chętniej Polacy obchodzą Halloween. Kościół jednak apeluje, jest szkodliwe i może łączyć się z kultem szatana. Dlatego proponuje chrześcijanom alternatywę- Korowód Wszystkich Świętych. 

Fot. Pixabay

Już wkrótce Wszystkich Świętych, a dzień przed nimi Halloween, które Polacy coraz częściej zaczynają obchodzić. Stanowisko Kościoła w tej sprawie jest jasne: to grzech. Księża wciąż przestrzegają przed tym dniem i alarmują- Halloween jest szkodliwe.

Każdego roku duchowni przypominają, że obchodzenie przez wierzących zwyczaju, jakim jest Halloween, jest niedozwolone. Jak tłumaczą, stoi w sprzeczności z naukami Kościoła. Podczas mszy księża przestrzegają, aby przeciwstawiać się pogańskim praktykom. Również w ogłoszeniach parafialnych nie brakuje przestróg.

„Uczestnicząc w Halloween świadomie lub dla zabawy można brać udział w praktykach magicznych, lub nawet poświęconych szatanowi”

-można przeczytać na stronie jednej z parafii.

Dlatego księża przygotowali alternatywę dla wiernych. Proponują zamiast za kościotrupy i duchy przebrać się za świętych. Z tej okazji wymyślili Korowód Wszystkich Świętych, który odbywa się w tym samym czasie co Halloween i organizowany jest w różnych częściach kraju. Jak tłumaczy kościół święci są przeciwieństwem „złych duchów”, które rządzą Halloween.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c