Kościół poinformował ilu księży zmarło na koronawirusa

Koronawirus dotknął wielu księży na całym świecie. Do tej pory jednak nie została opublikowana nigdzie dokładna liczba zakażonych, którzy zmarli na COVID-19. Rada Konferencji Episkopatów Europejskich postanowiła podać dane. 

Fot. Shutterstock

Do publicznej informacji trafiły statystyki informujące ilu księży zmarło przez koronawirusa. Według CCEE od początku pandemii z powodu wirusa SARS-CoV-2 zmarło aż 400 księży. Wielu z nich było pochodzenia włoskiego, ż 121 duchownych opiekowało się kościołami na północy Włoch.

Jak dodaje portal o2, duchowni bardzo źle znosili zakażenie koronawirusa. Szczególnie, że większość z księży było już wiekowych. A starsi gorzej znoszą wirusa SARS-CoV-2. Dlatego byli narażeni na ryzyko zgonu znacznie bardziej niż inni.

W Polsce przypadków zakażeń na parafiach również było bardzo dużo. Co jakiś czas słyszy się, że Sanepid szuka wiernych z danej mszy. Wczoraj wydano komunikat o zakażeniu koronawirusem w Gawrolinie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c