Kościół reaguje w sprawie migrantów! Pojawił się apel

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o pomoc dla migrantów. Jak podkreślił, chrześcijańskim zadaniem w stosunku do migrantów jest pomoc humanitarna i medyczna oraz szukanie rozwiązań służących dobru wspólnemu.

Fot. Wikipedia

Arcybiskup Gądecki zabrał głos w sprawie migrantów przebywających na granicy. Dziś rano biuro prasowe episkopatu przekazało PAP specjalny komunikat. Przewodniczący Episkopatu Polski zaapelował o pomoc dla potrzebujących. Wskazał, że znaleźli się oni w dramatycznej sytuacji i naszym obowiązkiem jest pomoc medyczna i humanitarna, a także szukanie rozwiązań służących dobru wspólnemu.

Przewodniczący KEP zaznaczył, że prawo i obowiązek obrony granic państwowych daje się pogodzić z niesieniem pomocy migrantom i nie każdy uchodźca jest od razu „potencjalnym terrorystą”. Zaapelował o zgodę na uruchomienie korytarzy humanitarnych, których gotowość koordynacji Caritas Polska deklaruje od 2016 roku.

Abp Gądecki wyraził jednocześnie wdzięczność wszystkim, którzy służą pomocą potrzebującym, w tym służbom państwowym, Wojsku Polskiemu, lokalnym społecznościom oraz organizacjom pozarządowych i osobom prywatnym. Podziękował też za wszelkie modlitwy za migrantów. Zachęcił też ludzi dobrej woli, aby służbę i pomoc cudzoziemcom przybywającym do Polski potraktowali jako szansę na praktykowanie miłości bliźniego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c