Kościół zmaga się ze spadkiem dochodów. Metropolita sugeruje ograniczenie wydatków

Epidemia koronawirusa daje się we znaki finansom kościelnym. Wpływy z tacy praktycznie spadły do zera, a wielu duszpasterzy z niepokojem spogląda na rozpoczęte inwestycje czy też zobowiązania kredytowe.

fot. Wikipedia

Trwająca epidemia sprawiła, że opustoszały kościoły. Wierni nie pojawiają się na mszy, pieniędzy z tacy nie ma żadnych, a zobowiązania finansowe pozostały kwestią nierozstrzygniętą.

Sytuację ratują jedynie Ci wierni, którzy dokonują przelewu na konta bankowe poszczególnych parafii.
W związku z postępującą epidemią, metropolita lubelski wydał zarządzenie w sprawie finansów.
Jak poinformował arcybiskup Stanisław Budzik, w liście skierowanym do kapłanów archidiecezji lubelskiej, potrzebna jest nieustanna modlitwa i kierowanie się roztropnością w sprawach materialnych poszczególnych parafii, jak i jej wspólnot.
Metropolita zalecił ograniczenie do niezbędnego minimum wydatków parafialnych, powstrzymanie się z realizacją nowych inwestycji, zaś w przypadku zobowiązań kredytowych padła propozycja złożenia wniosku o odroczoną płatność.

Ponadto, arcybiskup poprosił duchownych o złożenie jałmużny postnej w kwocie co najmniej 200 złotych, która zostanie przeznaczona na wsparcie wybranej placówki szpitalnej.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c