Kościoły na Wielkanoc otwarte. Co ze święconkami?

Jak przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, rząd nie planuje całkowitego zamknięcia kościołów na czas świąt wielkanocnych. Co ze święceniem pokarmów? Waldemar Kraska tłumaczy, że mogą zostać wydane specjalne zalecenia. 

Fot. Pixabay

Wczoraj podczas konferencji prasowej minister zdrowia pytany był między innymi o całkowite zamknięcie kościołów. Jak podkreślał, w tej chwili nie ma takich planów, ale wszystko zależy od dalszej sytuacji pandemicznej. Zaznaczył, że możliwe będą kontrole policji, którzy sprawdzą czy wierni przestrzegają wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W kościołach obowiązuje limit wiernych. Na jedną osobę przypada 15 metrów kwadratowych. Dodatkowo, trzeba mieć na sobie maseczkę, która zakrywa usta i nosa, a także należy korzystać ze wszelkich środków do dezynfekcji.

Słowa ministra potwierdził wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. W rozmowie z Polsat News przekazał, że zamknięcie kościołów nie jest w tej chwili przewidywane, natomiast możliwe, że zostaną wydane zalecenia dotyczące święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Chodzi o to, aby odbywało się to w miarę możliwości na świeżym powietrzu.

„Ubiegły rok pokazał, że w wielu kościołach tak to się odbywało, to techniczna kwestia do ustalenia.”

-dodał Waldemar Kraska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c