Kosmiczne grzywny, a nawet więzienie. W tych krajach europejskich ogromne kary związane z brakiem paszportu covidowego

Podróżując po Europie, nawet nie zdajemy sobie czasem sprawy, jakie reperkusje czekają nas za brak paszportu Covidowego. Za jego fałszowanie można trafić nawet do więzienia.

Fot. Shutterstock

W większości krajów europejskich to pubu, restauracji czy obiektów kultury wejdziemy tylko z paszportem covidowym, certyfikatem ozdrowienia lub testem potwierdzającym, ze jesteśmy zdrowi.

W Irlandii za podrobienie przepustek można dostać 2000 EUR kary. We Francji za przyłapanie na braku przepustki w pubie czy innym obiekcie na „dzień dobry” płacimy 135 EUR. Tyle samo zapłacimy za brak maseczki np. w komunikacji miejskiej. Jeżeli natomiast ktoś zdecyduje się podrobić certyfikat i zostanie on przyłapany, grozić mu będzie 150 tys. EUR grzywny i kara więzienia do 3 lat.

W Grecji płacą głównie właściciele lokalów, którym grozi nie tylko grzywna, ale i utrata licencji. Z tego też powodu właściciele bardzo pilnują, by wszyscy mieli certyfikat.

Podobnie jest we Włoszech, z tą różnicą, że karę ponoszą również goście, którzy nie mają certyfikatu. W tym przypadku należy liczyć się z karą 400 EUR.

Przepisy o zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej również w Hiszpanii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej, Szwajcarii, Chorwacji, Egipcie, a także na Ukrainie. Kary są różne. Podczas gdy na zachodzie zapłacimy równowartość kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, na Ukrainie mandat wynosi 35 zł, a w Egipcie 12 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c