Kotka chciała zaopiekować się małym zajączkiem! „Obudził się instynkt macierzyński”

W środowy poranek do siedziby jednej z firm na Białołęce kotka przyniosła młodego zajączka. Pracownicy odebrali od niej malucha i wezwali Patrol Eko. Strażnicy miejscy przewieźli zwierzątko do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Fot. Eko Patrol

Fot. Eko Patrol

W środę około godz. 7:50 strażnicy miejscy z Patrolu Eko otrzymali zgłoszenie od pracowników jednej z firm przy ul. Marywilskiej. Pracownicy wezwali strażników miejskich, ponieważ zauważyli, że kotka przebywająca często na terenie ich firmy, przyniosła młodego zajączka.

Pracownicy odebrali malucha kotce, włożyli do pudełka, otulili ręcznikami. Zwierzątko było wystraszone, ale nie miało żadnych obrażeń. Prawdopodobnie w kotce obudził się instynkt macierzyński i postanowiła zaopiekować się znalezionym zajączkiem” – mówi st. insp. Maciej Zuba z Patrolu Eko.

Strażnicy miejscy przewieźli malucha do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, skąd, gdy już dorośnie, trafi do środowiska naturalnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c