Kradł dyski twarde z… pociągów

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wpadli na trop podejrzewanego o kradzież dysków rejestrujących, będących na wyposażeniu wagonów kolejowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego z pracowników. Maciej R. na przestrzeni 7 miesięcy ukradł około 80 takich urządzeń o łącznej wartości 164 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 20 dysków. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Do komendy od jakiegoś czasu regularnie wpływały zawiadomienia o kradzieżach dysków pamięci, które stanowiły część wyposażenia wagonów kolejowych. Sprawa trafiła do wydziału mienia. Policjanci dokładnie przeanalizowali dostępne informacje, przeprowadzili ustalenia w wyniku których zatrzymano do jednego z pracowników firmy, do której należały wagony.

Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali zatrzymanie elektromontera. Mężczyzna wpadł z ręce funkcjonariuszy z samego rana. Jak się okazało od października dokonał kradzieży około 80 sztuk dysków, które na bieżąco sprzedawał za pośrednictwem portalu internetowego. Łączna wartość start wyniosła około 164 tysięcy złotych. 20 sztuk pamięci policjanci odzyskali i zabezpieczyli.
Zatrzymany usłyszał już zarzut, dobrowolnie poddał się karze.

Źródło: KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.