„Kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań oraz paserstwo”. Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

Policjanci z Garwolina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo.

Fot. Pixabay

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy, rozbili grupę przestępczą która zajmowała się kradzieżami aut oraz wyłudzaniem odszkodowań. Dzięki precyzyjnej analizie zdarzeń, a także współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi ustalono, że grupa osób działała w latach 2015-2018 roku. Skradli kilkanaście bmw na terenie Warszawy.

Podejrzani mieli kraść samochody oraz zgłaszać fikcyjne kolizje w celu uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 9 osób. Na obecnym etapie śledztwa straty oszacowano na kwotę blisko 650 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie na przedstawienie zarzutów dot. kradzieży z włamaniem, oszustw, próby wyłudzeń odszkodowań oraz paserstwa. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia, a akta sprawy zostały już przesłane do Sądu Rejonowego w Garwolinie.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.