Krakusi zmodernizują warszawski plac

Projekt

Gowin & Siuta Spółka Jawna czyli Bartłomiej Gowin i Krzysztof Siuta wygrali konkurs na projekt rewitalizacji skweru przy dawnym barze Zodiak.

Nad placem zawisną lampy, a podłoga będzie biała, jak „symboliczna biała kartka papieru, na której – w postaci wpisów, rysunków czy tymczasowych instalacji – mogą zostać zapisane wizje, idee, przemyślenia i manifesty” – czytamy w opisie zwycięskiej pracy. Na środku placu będzie też kamera, przez którą na żywo będzie można podglądać skwer.

Jednak najciekawszym punktem projektu jest kurtyna wodna. Powstanie między placem, a wysokim blokiem mieszkalnym „To przewrotny, ale bardzo dobry pomysł. Woda na skwerze zawsze miała być pozioma. Tyle że to zabrałoby miejsce, więc teraz woda będzie pionowa. Bardzo mi się to spodobało” – powiedziała na ogłoszeniu wyników Barbara Kaliszewska, współautorka projektu. Kurtyna będzie zresztą interaktywna. Gdy ktoś się zbliży woda wyłączy się odsłaniając przejście.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.