KRRiT wezwał stację telewizyjną do zmiany tytułów. „To element nękania, a nawet mowy nienawiści”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do TVN24, aby zaprzestali używać określenia „Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej”. Ich zdaniem jest to niezgodne z prawdą i może stanowić element nękania, zastraszenia, a nawet mowy nienawiści. 

Stacja TVN24 w swoich serwisach informacyjnych za każdym razem używa określenia „Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej”. Uważa, że jest to słuszne, aby podkreślić wadliwą procedurę, w ramach której doszło do powołania tego organu. Nie spodobało się to Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która wydała specjalne oświadczenie.

KRRiT wzywa TVN24 do zaprzestania używania tego sformułowania, ale również innych, które nie są zgodne z prawdą. Rada uznała, że jest element nękania, zastraszenia, a nawet szerzenia mowy nienawiści.

„Wskazane powyżej informacje rozpowszechnione w programie TVN24, poprzez nagminne używanie nazwiska, kierowały uwagę odbiorców na osobę prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską, dając tym samym nieprawdziwe wskazanie, iż to nie konstytucyjny organ rozpatrywał sprawę i wydawał orzeczenie. Tego rodzaju, niezgodne z prawdą informacje, wprowadzają odbiorców w błąd i utrwalają nie tylko nieprawdziwe przekonanie o indywidualnej, spersonifikowanej decyzji prezes Trybunału Julii Przyłębskiej, lecz przede wszystkim krytykę wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dokonywaną przez część społeczeństwa kierując ją, w sposób zindywidualizowany, do konkretnej osoby uczestniczącej w podejmowaniu rozstrzygnięcia.”

-czytamy w oświadczeniu.

Póki co TVN nie odniósł się do pisma Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a określenie „Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej” wciąż jest używane na antenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c