Kryminalni wpadli jak burza do samolotu, który wylądował na Okęciu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na stołecznym lotnisku zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Do zatrzymania doszło w samolocie, chwilę po jego wylądowaniu. Starobabickim policjantom wsparcia udzielili kryminalni z komisariatu Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

Fot. KPP Łomianki

Kryminalni z komendy w Starych Babicach prowadząc poszukiwania za ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości od 2007 roku mężczyzną ustalili, że przebywa on za granicą.

W ostatnich dniach uzyskali informację o jego powrocie do kraju. Ustalili dzień i godzinę przylotu samolotu, którym miał podróżować. Parę minut po tym, gdy samolot wylądował na stołecznym lotnisku, starobabiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z komisariatu Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie weszli na jego pokład. Tam zatrzymali 31-latka.

Mężczyzna poszukiwany był w związku z kradzieżą z włamaniem, która miała miejsce na terenie powiatu. Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wydała za nim list gończy. Zatrzymany prosto z lotniska trafił do aresztu śledczego. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalnych kolejna osoba ukrywająca się przed organami ścigania została zatrzymana.

Autor: podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.