Kryzys na granicy. Premier spotka się z kanclerz Niemiec i premierem Wielkiej Brytanii!

Rzecznik rządu poinformował właśnie, że jutro premier Mateusz Morawiecki spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Natomiast w piątek odbędzie się spotkanie premiera z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Spotkania związane są z aktualnymi wyzwaniami geopolitycznymi.  

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak poinformował na Twitterze dziś rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller, w związku z aktualnymi wyzwaniami geopolitycznymi premier Mateusz Morawiecki kontynuuje serię spotkań z szefami europejskich rządów. Dlatego już jutro spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Ale to nie koniec. Na piątek zaplanowane jest natomiast spotkanie Mateusza Morawieckiego z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. W ostatnich dniach premier spotkał się z przywódcami m.in. Litwy i Estonii. Dziś rozmawia w Paryżu z prezydentem Francji.

Są to już kolejne wizyty szefa polskiego rządu. Mają one na celu koordynację reakcji państw europejskich i członków NATO na działania hybrydowe Białorusi, a głównym tematem rozmów jest sytuacja na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c