Kryzys na granicy. Szef NATO reaguje!

Szef NATO Jens Stoltenberg jest po spotkaniu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Przekazał, że była to bardzo dobra dyskusja na temat obecnych wyzwań dla bezpieczeństwa. Zadeklarował też, że NATO stoi ramię w ramię z Polską. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jens Stoltenberg jest po spotkaniu z Andrzejem Dudą. Podczas konferencji prasowej przekazał, że omówiono kryzys na granicy. Rozmawiano na temat obecnych wyzwań dla bezpieczeństwa. Jak dodał, Polska jest zaangażowanym członkiem NATO i liderem jeśli chodzi o wydatki na obronność. Dlatego NATO stoi ramię w ramię z Polską.

„Rozmawialiśmy o sytuacji na granicy między Polską a Białorusią, a także Białorusią, Litwą i Łotwą. Wszyscy sojusznicy NATO jasno powiedzieli, że potępiają to, że reżim Łukaszenki eksportuje narażonych na niebezpieczeństwa niewinnych ludzi na granicę NATO. To nieludzkie i cyniczne. Dlatego też okazujemy pełną solidarność wszystkim sojusznikom, których dotyczy ta sytuacja.”

-powiedział.

Andrzej Duda natomiast poinformował, że opisał sekretarzowi NATO, jak wygląda sytuacja na granicy. Zaznaczył, że  teraz do ataków dochodzi nocami i są to mniejsze grupy. Jednak wciąż sytuacja jest napięta. Prezydent przekazał też sekretarzowi generalnemu NATO propozycję, aby zwiększyć gotowość sił NATO na wschodniej flance i rozważyć zwiększenie tam militarnej obecności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c