Ks. Isakowicz-Zaleski zgłasza pierwsze sprawy Komisji ds. Pedofilii

Państwowa Komisja ds. Pedofilii działa zaledwie dwa dni. Pierwsza sprawa została zgłoszona przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. W przygotowaniu jest kilka następnych.

Fot. Shutterstock

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał zostać członkiem Komisji ds. Pedofilii, tak się jednak nie stało mimo wcześniejszych oczekiwań i zapowiedzi.

Obecnie ksiądz nie bierze udziału w komisji, ale kompletuje i wysyła sprawy. Pierwsza właśnie została przekazana Komisji ds. Pedofilii a właściwie Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

O pierwszej zgłoszonej sprawie ks. Isakowicz-Zaleski poinformował na swoim profilu.

„Zgłosiłem dziś do Komisji ds. pedofilii pierwszą sprawę. Chodzi o molestowanie przez ks. Stanisława P. diecezji tarnowskiej kilkunastu chłopców. Ówczesny biskup tarnowski, dziś arcybiskup Archidiecezja Katowicka, Wiktor Skworc dowiedział się o tym w 2002 r. od rodziców pokrzywdzonych i nauczycieli w Woli Radłowskiej, ale sprawę zatuszował, a sprawcę wysłał na Ukrainę, gdzie dokonał on kolejnych molestowań dzieci.

Po jego powrocie do Polski w 2008 r. skierował go do pracy duszpasterskiej w parafii w Krynicy-Zdroju, gdzie duchowny ów uczył w szkole podstawowe.

Dopiero po interwencji jednego z pokrzywdzonych w 2010 r. ks. P. został przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Jednak z tego domu sprawca swobodnie wyjeżdżał do różnych parafii, mając nadal kontakt z dziećmi. Przez kilka lat pomagał w jednej z parafii, chodząc po kolędzie i mając kontakt z ministrantami.” – czytamy we wpisie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

To pierwsza sprawa zgłoszona Komisji ds. Pedofilii. W przygotowaniu są już następne. Mają trafić do komisji w najbliższych dniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c