Ksiądz Lemański zaprasza na spotkanie upamiętniające powstańców z getta

Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani / Wikipedia.pl

Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani / Wikipedia.pl

Sprawa księdza Lemańskiego jest jak niekończąca się opowieść. Kuria nakłada kolejne kary, a duchowny składa rekurs do coraz wyższej instancji. A wiadomo, że czym wyższa instancja tym rozpatrywanie odwołania trwa dłużej. Ksiądz Lemański odprawia więc kolejne msze i informuje media o kolejnych wydarzeniach.

Tym razem duchowny wraz z Hanną Szmalenberg, współautorką pomnika Umschlagplatz zapraszają na uroczystości upamiętniające powstańców w getcie warszawskim – informuje stołeczna Wyborcza. Chodzi w szczególności o Mordechaja Anielewicza, dowódce ŻOB, który odebrał sobie życie w miejscu w którym stoi obecnie kopiec u zbiegu ulic Dubois i Miłej. Własnie tam 8 maja, o 16.30 odbędzie się spotkanie.

Czyni to pomimo zakazu, jaki nałożył mu abp. Henryk Hoser. Z jednej strony może, ponieważ złożył rekurs, z drugiej strony pamiętać należy, że suspensa jest tzw. „karą naprawczą” i jeżeli tylko ksiądz okazałby trochę skruchy mogłaby mu zostać zdjęta. Kiedyś wreszcie sprawa w wyższych instancjach się zakończy, a trudno uwierzyć, że Watykan nie podtrzyma decyzji praskiej kurii.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.