Kto odpowiada za pożary nad Jeziorkiem Czerniakowskim?

W okolicach tego popularnego wśród Warszawiaków miejsca regularnie wybuchają pożary. Zarząd Zieleni tłumaczy jednak, że odpowiada tylko za rezerwat, a nie za przeciwdziałanie pożarom.

Fot. pixabay.com

Mniejsze i większe pożary to prawie codzienność okolic Jeziorka Czerniakowskiego. Mimo to administrator terenu nie podjął działań mających temu zapobiegać.

Po ostatnim dużym pożarze Zarząd Zieleni przeprowadził wizję lokalną i zapowiedział podjęcie szybkich działań. Miał zacząć pracować strażnik jeziorka, a do rezerwatu miały być kierowane prewencyjne patrole straży miejskiej.

Jednak urzędnicy nie wywiązali się z obietnicy, gdyż Zarząd Zieleni ma wątpliwości czy przeciwdziałanie pożarom należy do jego kompetencji.

Niebezpieczeństwo powodują palący ogniska i grillujący mimo zakazu. Wzywane przez mieszkańców służby przyjeżdżają na miejsce za późno, lub nie mogą trafić na miejsce.

Oznacza to, że tak naprawdę odpowiedzialność za dbanie o bezpieczeństwo nad Jeziorkiem Czerniakowskim spada na okolicznych mieszkańców, którzy jednak często doświadczają nieprzyjemności i agresji ze strony osób nie rzadko znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c