Który kraj najbardziej boi się koronawirusa? Zaskakujące statystyki!

Jak wynika z raportu Global State of the Consumer Tracker, pandemia mocno wpływa na poziom stresu u ludzi na całym świecie. Okazuje się, że największe obawy mają Polacy. 

Fot. Shutterstock

Deloitte przygotował raport Global State of the Consumer Tracker, w którym przeanalizował tzw. poziom indeksu niepokoju. Pokazuje on różnicę między osobami, które zgodziły się ze zdaniem „Jestem bardziej zaniepokojony niż tydzień temu” a tymi, które temu zdaniu zaprzeczyły. W badaniu wzięło udział 18 krajów z całego świata. Jak się okazuje, poziom stresu jest w Polsce jest najwyższy na całym świecie. W ciągu miesiąca poziom obaw wzrósł aż o 30%, a indeks niepokoju wynosi 34%.

Najwięcej osób, które uważają, że czują się bardziej zaniepokojone niż wcześniej to osoby w wieku powyżej 55 lat, było ich aż 64%. Jednak poziom stresu u osób młodych jest równie wysoki. Aż 61% osób w wieku 18-34 również ma obawy związane z pandemią. Znacznie mocniej koronawirus wpływa też na osoby o niższych zarobkach. Przełożyło się to również na zachowania konsumenckie. Statystki pokazują, że aż 46% Polaków deklaruje, że kupuje na zapas produkty spożywcze. Wiele osób preferuje zakupy online, mniej chętnie zamawiamy też posiłki na wynos.

Badanie przeprowadzone zostało na przełomie października i listopada już po raz dwunasty. Jak zaznaczają eksperci, nigdy wcześniej żaden kraj nie deklarował tak wysokiego poziomu obaw. Na drugim miejscu po Polsce są Indie, a na trzecim Włochy. Najmniej zmartwione pandemią są Chiny i Japonia, tam poziom stresu spadł o 19%. Wśród osób odpowiadających byli obywatele Australii, Chin, Francji, Kanady, Niemiec, Indii, Włoch, Japonii, Irlandii, Meksyku, Polski, Holandii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, RPA i Chile.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c