Ktoś ukradł wózek 26-latkowi z porażeniem mózgowym. Bez niego mężczyzna nie może się poruszać

Do haniebnej kradzieży doszło przy ul. Skolimowskiej na warszawskim Mokotowie. Ktoś ukradł wózek 26-letniemu niepełnosprawnemu mężczyźnie cierpiącym na porażenie mózgowe. Policja zwraca się o pomoc w ustaleniu sprawcy tej kradzieży.

Wózek zbliżony wyglądem do poszukiwanego. Fot. Policja

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży wózka inwalidzkiego, do której doszło w dniach od 8 do 12 kwietnia 2021 r. z klatki schodowej przy ul. Skolimowskiej w Warszawie. Ustalany obecnie przez policjantów sprawca pozbawił możliwości poruszania się 26-latka z porażeniem mózgowym, którym opiekuje się 65-letnia matka.

Wózek inwalidzki, którego szuka policja, jest firmy Vermeiren model JAZZ. Nie posiadał znaków szczególnych prócz kilku naklejek między innymi napis „Dzień kropki”. Pokrzywdzona trzymała go złożonego, na klatce schodowej w taki sposób, aby nikomu nie przeszkadzał. 12 kwietnia chciała wyjść z synem na spacer i okazało się, że wózka nie ma.

Być może ktoś z Państwa był świadkiem, że ktoś prowadził pusty wózek inwalidzki w okolicach ulicy Skolimowskiej w Warszawie, albo posiada informację na temat sprawcy tego przestępstwa.

Każdego, które może mieć jakiekolwiek informacje na ten temat, proszony są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery tel. 47 72 392 50, 47 72 392 51 (czynne całą dobę) lub 47 72 392 37 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected]

Autor: podkom. Robert Koniuszy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c