Kuba Sienkiewicz zaszczepiony AstraZenecą. Jak się czuł po otrzymaniu szczepionki?

Wokalista kultowej grupy Elektryczne Gitary i neurolog przekazał w rozmowie z Wprost, że otrzymał preparat na COVID-19 koncernu AstraZeneca. Opowiedział jak się czuł po przyjęciu szczepionki, podkreślając, że były to „trzy dni wyjęte z życia”. 

Fot. Autorstwa Silar – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42912487

Kuba Sienkiewicz to lekarz neurolog, który znany z roli wokalisty w kultowym zespole Elektryczne Gitary. Dziś lider grupy skupia się przede wszystkim na prac zawodowej. W rozmowie z tygodnikiem Wprost opowiedział o pandemii. Wyjawił też, którą szczepionką został zaszczepiony.

Lider Elektrycznych Gitar przyznał, że jest już po pierwszej dawce szczepionki przeciwko COVID-19. Dodał, że podano mu preparat koncernu AstraZeneca. Produkt wzbudza wiele kontrowersji. Wiele krajów decyduje się na wstrzymanie szczepień tym produktem, ze względu na pojawiające się doniesienia medialne na temat ewentualnych skutków podania tej szczepionki.

Kuba Sienkiewicz przyznał, że również nie czuł się najlepiej po otrzymaniu preparatu. Podkreślił jednak, że jego zdaniem był to zwyczajny zbieg okoliczności.

„Proszę mi życzyć, żeby druga dawka szczepionki mnie tak nie powaliła jak pierwsza. To były trzy dni wyjęte z życia.”

-wyjaśnił. Wyjawił też jakie jest jego stanowisko w sprawie stosowania preparatu AstraZeneca w naszym kraju. Jego zdaniem w każdym przypadku należy przede wszystkim słuchać specjalistów w danej dziedzinie.

„Uważam, że należy trzymać się ustaleń WHO i specjalistów. Jeśli jest decyzja, że w Polsce szczepionki się nie wycofuje, to tego się trzymajmy. Nie ma sensu uprawiać dodatkowej propagandy”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c