Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle. Obowiązuje pogotowie przecipowodziowe

Kulminacja fali wezbraniowej przechodzi przez powiat płocki. Obecnie aż w siedmiu gminach obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Nie odnotowano jednak lokalnych zagrożeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Obecnie przez powiat płocki przechodzi kulminacja fali wezbraniowej na rzece Wisła. W Wyszogrodzie i Kępie Polskiej woda jest dużo powyżej stanów ostrzegawczych. W pierwszej miejscowości aż o 39 centymetrów, w drugiej natomiast o 29 centymetrów.

Starostwo w Płocku ogłosiło pogotowie we wszystkich siedmiu gminach powiatu płockiego. To właśnie Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Słupno, Bodzanów, Nowy Duninów i Słubice. Nie odnotowano natomiast żadnych niebezpiecznych sytuacji takich jak podtopienia czy przecieki wałów.

„Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu płockiego będzie obowiązywało do odwołania, aż Wisła opadnie poniżej stanów ostrzegawczych. Według prognoz powinno to nastąpić w piątek.”

-powiedział w rozmowie z radiem RDC kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w starostwie płockim, Piotr Jakubowski. Jak dodał, wszystkie służby na terenie powiatu są przygotowane na przyjście fali, spowodowanej opadami deszcze w górym biegu rzeki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c