Kuria zaskoczona koncelebracją mszy przez ks. Lemańskiego

Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani / Wikipedia.pl

Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani / Wikipedia.pl

Msza żałobna w intencji Władysława Bartoszewskiego była koncelebrowana przez wielu kapłanów. Wśród nich pojawił się ks. Lemański, wobec którego kuria zastosowała karę suspensy.

” Ze względu na efekt zawieszający rekursu w sprawie suspensy ksiądz Wojciech Lemański nie jest pozbawiony możliwości odprawiania Mszy świętej. Należy jednak podkreślić, że od decyzji jego sumienia zależało, czy stosowną rzeczą będzie włączenie się do liturgii pogrzebowej prof. Władysława Bartoszewskiego. Ze względu na charakter uroczystości nie podejmowano dalszych kroków wobec obecności księdza Wojciecha Lemańskiego w trakcie uroczystości pogrzebowych.” – możemy przeczytać w komunikacie kurii Warszawsko-Praskiej.

„Nasze zaskoczenie było tym większe, że nikt nie poinformował ani nas, ani też proboszcza parafii, że na mszy pojawi się ks. Wojciech Lemański” – mówi Mateusz Dzieduszycki, rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

Na Wojciecha Lemańskiego nałożono dwie kary. Pierwsza zakazuje mu wypowiadać się dla mediów. Ksiądz odwołał się od tej decyzji do Stolicy Apostolskiej, która ostatecznie podtrzymała decyzję kurii. Ponieważ nie stosował się on do ograniczeń, jakie mu postawiono, dodatkowo ukarano go suspensją, czyli zawieszeniu w posłudze kapłańskiej. Od tej decyzji również się odwołał, a więc została ona czasowo wstrzymana.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.