Kwarantanna narodowa. Pełna lista zmian w Polsce!

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że po świętach w Polsce będzie obowiązywać kwarantanna narodowa. Oznacza to dużo zmian dotyczących funkcjonowania części miejsc. Co dokładnie się zmieni? Oto pełna lista.

Fot. Shutterstock

Od 28 grudnia szykują się zmiany w obostrzeniach. Od wtedy zaczyna obowiązywać kwarantanna narodowa, która jest jednym z pomysłów rządu na walkę z wirusem SARS-CoV-2. Ma ona zakończyć się 17 stycznia 2021 roku, czyli dzień przed powrotem dzieci do szkół. Jak tłumaczył wczoraj Adam Niedzielski, rząd ma nadzieję również, że do tego czasu pojawią się już w Polsce szczepionki.

Wśród najważniejszych zmian jest funkcjonowanie hoteli. Wyjazdy służbowe będą dostępne jedynie dla służb mundurowych, medyków i pacjentów szpitali specjalistycznych. Otwarte również będą hotele pracownicze. Największą kontrowersje wzbudziło zamknięcie stoków. Początkowo miały być one zamknięte, później po reakcji prezydenta postanowiono, że jednak pozostaną otwarte, a wczoraj znów wróciła dezycja o ich zamknięciu. Jak tłumaczą właściciele stoków, stracą na tym ogromną sumę pieniędzy, ponieważ naśnieżanie stoków trwa już od jakiegoś czasu.

Zamknięte będą również galerie handlowe, poza sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami z książkami i prasą i wielkopowierzchniowymi sklepami meblowymi. Nową zasadą będzie godzina policyjna obowiązująca w noc sylwestrową. 31 grudnia od godziny 19:00 nie będzie można przemieszczać się aż do godziny 6:00 1 stycznia. Wyjątkiem będzie m.in. wyjście służbowe czy do apteki. Dodatkowo wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę. Oprócz tego wprowadzone wcześniej obostrzenia zostają przedłużone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c