Kwarantanny narodowej jednak nie będzie? Wicerzecznik PiS tłumaczy słowa ministra zdrowia

W rozmowie z TVN24 wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel przekazał, że sformułowanie o narodowej kwarantannie mogło być użyte w nawale pracy przez ministra Niedzielskiego i wcale nie o to chodziło. Jego zdaniem słowa były „nieco na wyrost”.

Wczoraj podczas konferencji ministra zdrowia i głównego doradcy premiera ds. COVID-19, Adam Niedzielski przekazał informację, że od 28 grudnia do 17 stycznia na terenie Polski zostaje wprowadzona kwarantanna narodowa. Wśród najważniejszych zmian jest m.in. ponowne zamknięcie galerii handlowych, zamknięcie stoków i zmiany dotyczące wyjazdów służbowych oraz zakazy przemieszczania się w noc sylwestrową.

Dziś w rozmowie z TVN24 Radosław Fogiel skomentował słowa ministra zdrowia, tłumacząc, że mogły one zostać wypowiedziane w pośpiechu i nie być prawidłowo użyte.

„Być może pan minister w nawale pracy użył tego sformułowania. Pan premier mówił o rozszerzonym etapie solidarności. To jest bardziej precyzyjne. Narodowa kwarantanna jest bliższa lockdownowi, a takiej sytuacji w Polsce nie ma.”

-powiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Minister zdrowia póki co nie zabrał ponownego głosu w tej sprawie, ale podczas wczorajszej konferencji zdawał się być pewny swoich słów. Jak więc będą wyglądać najbliższe tygodnie w Polsce? Wkrótce się przekonamy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c