Lasy miejskie zapraszają na dni otwarte! Przewidziano moc atrakcji

Opowieści o królu bagien, „Leśna kuchnia dla początkujących”, czy zajęcia nordic walking to tylko niektóre sierpniowe propozycje powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1A).

Łoś. Fot. Pixabay

Łoś. Fot. Pixabay

Graj w zielone
We wszystkie dni powszednie sierpnia, w godz. 10.00-14.00 Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A otwiera swoje bramy. Dla kogo? Dla wszystkich! W programie m.in. zajęcia plastyczne, zagadki oraz wypożyczalnia przyrodniczych gier edukacyjnych. Nie obowiązują zapisy. Warto przyjść całą rodziną, usiąść i posłuchać „co w trawie piszczy”.

„Lato w lesie”
Jeszcze przez trzy kolejne środy, 12, 19 i 26 sierpnia, w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej odbywać się będą zajęcia z cyklu „Lato w lesie”. Warsztaty poświęcone będą królowi bagien. Największemu przedstawicielowi jeleniowatych i jednemu z największych ssaków lądowych żyjących w Europie. Zwykle porusza się powoli i niezgrabnie, ale potrafi także biec kłusem z prędkością dochodzącą nawet do 60 km/h. Latem chętnie chłodzi się i żeruje na bagnach. W okolicach Warszawy nie ma naturalnych wrogów, nie boi się ludzi i czasem wpadnie nawet do… galerii handlowej. Te zajęcia przybliżą zachowania i zwyczaje łosia.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 25 dzieci.

Las dla zdrowia – zajęcia sportowe
W każdy wtorek i czwartek sierpnia Lasy Miejskie – Warszawa zapraszają na zajęcia z nordic walking i technik relaksacyjnych, które odbywać się będą w Lesie Kabackim. Zbiórka i start o godz. 10.00 przy pętli autobusowej os. Kabaty. Koniec o godz. 12.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Dodatkowo w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, odbędzie się specjalny spacer nordic walking w wawerskim Lesie Sobieskiego. Zbiórka o godz. 10.00 przy pętli autobusowej Marysin. Koniec o godz. 12.00.

W zajęciach mogą brać udział wszyscy zainteresowani – istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Maksymalnie w ćwiczeniach może wziąć udział 20 osób.

Las dla zmysłów – zajęcia artystyczne
W sierpniu Lasy Miejskie zapraszają na warsztaty muzyczne, które odbędą się w dniach 18, 19, 25 i 26 sierpnia w godz. 10.00-11.30.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Maksymalnie w zajęciach udział może wziąć 20 dzieci.

Dodatkowo w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 10.00 odbędą się specjalne warsztaty fotograficzne przeznaczone dla dorosłych. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 10 osób.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.