Lasy Państwowe składają pozew przeciwko ambasadzie Rosji!

Lasy Państwowe zdecydowały się złożyć pozew przeciwko ambasadzie Rosji. Chodzi o nieruchomości nad Zalewem Zegrzyńskim. Trwają rozmowy z Prokuraturą Generalną w tej sprawie. 

Rzecznik prasowy Lasów Pańśtwowych Michał Gzowski poinformował, że przedsiębiorstwo składa pozew o wydanie przez ambasadę rosyjską nieruchomości nad Zalewem Zegrzyńskim. Chodzi o ośrodek wczasowy w Skubiance. W 2010 roku ówczesne władze ponownie wydzierżawiły go placówce dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej.

W ośrodku często bywały rodziny ambasadora i jego współpracowników. Jak jednak tłumaczy dyrektor Lasów Państwowych, jako najemcy Lasy Państwowe nie mogły tolerować tam przestawicieli państwa, które morduje i gwałci. Dlatego 14 kwietnia wypowiedzono umowę.

Co istotne, od lutego na konto Nadleśnictwa Jabłonna, które jest stroną umowy, przestało wpływać 12 tys. zł czynszu za dzierżawę. Jednak  mimo to, ambasador Rosji nie chce oddać terenu.

„Lasy Państwowe zostały zmuszone, by odzyskać władanie nad ośrodkiem na drodze sądowej – poinformował Gzowski. Dodał, że z mocy przepisów przedsiębiorstwo współpracuje w tym zakresie z Prokuratorią Generalną. Działamy w interesie Skarbu Państwa.”

-wyjaśnił rzecznik Lasów Państwowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.