Lech Kaczyński na banknocie! Wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży!

Jeszcze w tym roku Narodowy Bank Polski wyda specjalny banknot upamiętniający tragicznie zmarłego prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Jego podobizna pojawi się na banknocie o nominale 20 zł.

Fot. Warszawa w Pigułce

Już niedługo w obiegu pojawi się kolekcjonerski banknot upamiętniający Lecha Kaczyńskiego. Podobizna prezydenta pojawi się na banknocie o nominale 20 zł. Do sprzedaży trafi on już 9 listopada 2021 roku. Jego oficjalne podpisanie przez prezesa NBP miało miejsce 10 kwietnia, w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Jak informuje „Fakt”, oprócz podobizny Lecha Kaczyńskiego, na banknocie zobaczyć będzie można między innymi bryłę Muzeum Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, Lech Kaczyński był jej pomysłodawcą. Nie zabraknie również nawiązań do wydarzeń w Stoczni Gdańskiej, pojawi się również znak victorii oraz dźwig.

To nie pierwszy banknot, który Narodowy Bank Polski wydał jako kolekcjonerski. Pojawiły się w obiegu już banknoty między innymi z Janem Pawłem II, Fryderykiem Chopinem czy specjalne nawiązujące do chrztu Polski oraz Bitwy Warszawskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c