Lech Wałęsa wzywa do ogromnego marszu na Warszawę i „zrobienia porządku”. On ma stanąć na jego czele

Lech Wałęsa namawia do milionowego marszu na Warszawę. Ma to być protest przeciwko reformie sądownictwa. W czwartek wieczorem Prawo i Sprawiedliwość złożyło obszerny projekt nowelizacji przepisów.

Fot. Michael Brochstein / Polaris

„Za wszelką cenę nie można pozwolić na zniszczenie niezależnego sądownictwa. Dość ustępstw. Jeśli PIS uruchomi proces likwidacji sądownictwa, wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku, będę na czele” – napisał Lech Wałęsa.

Marsz ma być protestem przeciwko reformie sądownictwa. W czwartek posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze.

Zakłada on m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania polityczne lub wymierzone w funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Zmiany mają dotyczyć też rozszerzenia kompetencji Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, a także obowiązek informowania sędziów i prokuratorów do jakich partii należeli przed objęciem stanowiska. Dodatkowo mają też poinformować do jakich stowarzyszeń przynależeli i jakie portale prowadzili, nawet jeżeli robili to nieoficjalnie i pod pseudonimem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.