Legendarna kawiarnia w centrum powróci

Fot. Archiwum Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Fot. Archiwum Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Co za widok! Panorama miasta i budynek Prudential górujący nad okolicą. „Kawiarnia pod Słońcem” zlokalizowana na dachu Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy była niezwykle popularna wśród warszawiaków.

Niestety wojna, a później wywłaszczenia, doprowadziły niejednego przedsiębiorcę do nędzy i przekreśliła plany na przyszłość. Wystarczy wspomnieć choćby Wedla. Kawiarnia zniknęła, a Dom Towarowy zmienił właściciela. Teraz jednak, ma powrócić:

„Półtora roku temu odzyskaliśmy Dom Towarowy przy ulicy Brackiej 25” – mówi Marta Jabłkowska, rzecznik prasowy spółki Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A. – „Dom ten był znany w okresie 20-lecia międzywojennego w całej Europie i należał do rodziny. Na dachu znajdowała się „Kawiarnia pod Słońcem”, innowacyjna placówka gastronomiczna w której można było skosztować prozdrowotnych produktów oraz w obrębie której znajdował się plac zabaw dla dzieci. Teraz, po odzyskaniu nieruchomości, chcemy, aby kawiarnia odrodziła się i stanowiła swoistą „wisienkę na torcie” całej inwestycji.”

Trzymamy kciuki, na powyższym zdjęciu archiwalnym widać, jak to wtedy było. Stylowo!

Redakcja serwisu Warszawa w Pigułce dziękuje Pani Marcie Jabłkowskiej za przesłanie zdjęcia i komentarz do newsa.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.