Legendarny pub na Pradze zamknięty po 17 latach działalności. "Zostaliśmy zmuszeni"

Fot. Pub Pod Pstrągiem

Fot. Pub Pod Pstrągiem

Na Pradze powstaje wiele inicjatyw wartych uwagi, wiele – jak się teraz okazuje – zostaje zlikwidowanych z niewyjaśnionych przyczyn. Po 17 latach działalności Pub Pod Pstrągiem znika z Parku Skaryszewskiego. Oświadczenie pubu pojawiło się na jego profilu na Facebooku.

„Z przykrością informujemy, że po 17 latach działalności zmuszeni zostaliśmy do zakończenia funkcjonowania Pubu Pod Pstrągiem. W związku z powyższym, nie dopełniliśmy wieloletniego zwyczaju i 1 kwietnia nie otworzyliśmy lokalu dla gości.

W tym miejscu, w imieniu całej naszej rodziny i załogi pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym przyjaciołom i pokoleniowym klientom, którzy byli z nami od samego początku powstania Pubu Pod Pstrągiem. Przez kilkanaście lat byliście nierozerwaną częścią naszego życia, dlatego czujemy, jakby odebrano nam członków rodziny.

Nasi stali klienci z pewnością pamiętają, że z niewiadomych przyczyn przez lata borykaliśmy się z ogólną niechęcią administracji miejskiej: ciągłe kontrole, uchylanie koncesji, zakaz prowadzenia kina letniego i inne działania, momentami wręcz kuriozalne.

Przez cały ten okres próbowaliśmy rozmawiać z różnymi urzędnikami miejskimi i z pomocą naszych klientów i przyjaciół udawało nam się kontynuować działalność. Niestety w ciągu ostatnich 6 miesięcy nikt z decyzyjnych przedstawicieli m.st. Warszawy nie chciał się z nami spotkać. Co więcej, nie otrzymaliśmy merytorycznego wyjaśnienia, dlaczego po kilkunastu latach wyrzucono nas na bruk.

Pomimo tego, że sami odkryliśmy zapuszczone i spalone miejsce w sercu Parku Skaryszewskiego, własnymi siłami wyremontowaliśmy je od podstaw, nadaliśmy charakter, wypromowaliśmy, tchnęliśmy w to miejsce życie ciężko samemu pracując i żyjąc w lokalnej społeczności przez ponad siedemnaście lat, zostaliśmy bez żadnego powodu i bez żadnego merytorycznego uzasadnienia wystawieni do wiatru.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że nie zamierzamy złożyć broni i będziemy walczyć o dalsze istnienie Pubu Pod Pstrągiem.

Jednocześnie życzymy Pani Izabelli Kaźmierczak ­ Naczelnikowi Delegatury Biura Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe, Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kucharskiemu, Panu Wiceprezydentowi Jarosławowi Jóźwiakowi, Panu Marcinowi Bajko – Dyrektorowi Biura Gospodarki Nieruchomościami, a także innym urzędnikom miejskim i dzielnicowym bardzo zaangażowanym w likwidowanie naszej małej rodzinnej firmy (i nie tylko naszej), takiej samej sytuacji jak nasza, zamiast medalu za pracę na rzecz miasta i lokalnej społeczności, gdyż na medal z pewnością nie zasługuje likwidowanie miejsc pracy.

Jednocześnie zwracamy się do naszych przyjaciół o udzielenie nam wsparcia dla osiągnięcia celu, jakim jest powrót Pubu Pod Pstrągiem.

Załoga Pubu Pod Pstrągiem”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.