Leki na alkoholizm pomagają wyleczyć koronawirusa

Według naukowców substancja, która jest stosowana w leczeniu alkoholizmu może być pomocna w zwalczaniu wirusa COVID-19. Testy zostały przeprowadzone 27 lipca. 

Fot. Pixabay

Eksperci z rosyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Moskwie oraz Instytutu Chemii Organicznej Zelinskiego zbadali jak działa łączenie leków  z białkiem Mpro.

Żeby to móc zbadać wykorzystany został przestrzenny model wirusa i jego głównego białka. Okazało się, że różne leki zawierające siarkę wskazują wysoką efektywność w wiązaniu się z Mpro. Ale jest jeden, który wykazuje najbardziej stabilne wiązania. Jest nim disulfiram, który zawarty jest w lekach dla osób leczących alkoholizm.

Disulfiram łączy się z koronawisem wiązaniami kowalencyjnymi. To jest pierwszy sposób walki z nim. Drugim jest to, że lek przeciwdziała spadkowi jednego z największych przeciwutleniaczy, którego spadek jest jednym z przyczyn zachorowań na COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c