Leszek Miller oburzony działaniami Nowej Lewicy „Nie jestem meblem”

Były premier Leszek Miller żegna się z SLD i nie kryje swojego oburzenia. Nie szczędzi przy tym krytyki wobec liderów Nowej Lewicy, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia. 

Fot. Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Leszek Miller żegna się z SLD, a raczej jak to sam zaznaczył „nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie”

Były premier skrytykował działania Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia jako uprzedmiotowienie członków SLD, a sytuację na lewicy odczytuje jako odejście od zwolenników.

Leszkowi Millerowi nie spodobało się, że wszyscy z SLD zostają bez pytania, bez konsultacji i referendum przepisani do nowej partii czyli Nowej Lewicy.

„Mamy stać się członkami Nowej Lewicy bez wyrażenia indywidualnej zgody. Mamy być masą spadkową, którą można swobodnie przerzucić do zapowiadanej partii Biedronia i Czarzastego. Każdy z nas musi zdecydować, czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuję, nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielanym. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać z pokoju do pokoju” – powiedział w swoim wystąpieniu Leszek Miller.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c