Licealiście nie pojadą za darmo! Obietnica Rafała Trzaskowskiego nie zostanie zrealizowana

W 2018 roku w kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski obiecywał, że jeśli wygra wybory licealiści pojadą komunikacją miejską za darmo. Ratusz tłumaczy, że taką decyzję niekorzystną dla samorządów lokalnych polityką centralną.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak wiadomo od 1 września 2017 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych jeżdżą komunikacją miejską za darmo.

Rafał Trzaskowski podczas swojej kampanii do punktu wyborczego dodał, że jeśli wygra to za darmo pojadą też licealiści.

Chcielibyśmy, tak samo jak dla uczniów szkół podstawowych, wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów szkół średnich w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę, że wydatek na komunikację publiczną często jest dosyć sporą pozycją w budżecie rodziny. Stąd nasza deklaracja, że takie darmowe karty miejskie również obejmą w czasie przyszłej kadencji wszystkich uczniów szkół średnich w Warszawie” – mówił we wrześniu 2018 roku Rafał Trzaskowski przed Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV na Pradze-Północ.

Ratusz dokonał analiz, z których wynika, że wprowadzenie darmowych przejazdów dla licealistów jest nie możliwe.

Miasto zrzuca winę na obecny rząd, który wprowadził nową ustawę o zwolnieniu podatku PIT osób do 26 roku życia oraz obniżeniu PIT z 18 do 17 procent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.