Limit gości na Boże Narodzenie. Czy wlicza się w to również dzieci?

Wiele osób zastanawia się czy do limitu gości podczas świąt Bożego Narodzenia wlicza się również najmłodszych, dzieci i niemowlęta. Wątpliwość w tej sprawie rozwiała adwokat Eliza Kina w rozmowie ze stacją TVN. 

Fot. Shutterstock

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Już za dwa tygodnie rodziny spotkają się podczas kolacji wigilijnej. W tym roku odbędzie się to jednak w okrojonym składzie. Według rządowego zalecenie, a związku z panującą pandemią wirusa SARS-CoV-2 na spotkanie świąteczne każda rodzina może zaprosić  maksymalnie 5 osób. Wiele osób zastanawia się czy wliczają się w to również dzieci?

Wątpliwości rozwiała adwokat Eliza Kina w rozmowie ze stacją TVN. Wytłumaczyła czy zgodne z prawem będzie zaproszenie 6 gości, wliczając w to jedno dziecko dwuletnie i jedno dwumiesięczne. Zaznaczyła, że niestety ma żadnych wyłączeń dotyczących niemowląt i małoletnich w związku z tym każda osoba liczy się tak samo. Zatem jeśli gości jest sześcioro, jest to złamanie rozporządzenia.

Warto również zaznaczyć, że za złamanie przepisu łączy się z możliwością otrzymania kary. Jeśli w domu pojawi się policja z interwencją i limit nie będzie zachowany, trzeba liczyć się z mandatem w wysokości aż 500 złotych. Jeśli do tego dojdzie doniesienie do sanepidu, kara może wynieść od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c