Lockdown na Słowacji, ale z mniejszymi obostrzeniami niż w Polsce

Rząd Słowacji ogłosił w środę wieczorem wprowadzenie nowych restrykcji które wejdą w życie w najbliższą sobotę 19 grudnia. 

fot. Pixabay

W Polsce nie obowiązuje wprawdzie zamknięcie jakie znamy z wiosny, ale mamy więcej restrykcji niż Słowacja, która od najbliższej soboty wprowadza twardy lockdown.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 10 stycznia. Poinformował o nich słowacki minister zdrowia Marek Krajci.

Minister ostrzega, że „okres Świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle niebezpieczny, dlatego w spotkaniach rodzinnych powinny brać udział osoby z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych.” Nie padły jednak ograniczenia co do liczby uczestników.

Jak informuje Gazeta Krakowska, te same osoby będą mogły wyjechać na wspólny wypoczynek, również na narty.

Wygląda na to, że stoki narciarskie mimo wcześniejszych zapowiedzi, będą czynne. Czynne będą również hotele poza większymi skupiskami.

Od soboty większość placówek handlowych będzie zamknięta. Zakaz nie będzie dotyczył sklepów spożywczych. Wprowadzona zostanie również godzina policyjna. Jak podaje GK szkoły jednak będą funkcjonować tak jak dotychczas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c