LOT zabezpiecza pilotów i stewardessy. Świadczenia do 7200 złotych!

Jak zapowiedział LOT, zarówno zatrudnieni piloci jak i stewardessy, którzy są zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych, będą mieli gwarantowane świadczenia w przedziale od 2500 do 7200 złotych.

Fot. PLL LOT / Facebook

Jak poinformował LOT, gwarantowane świadczenia są odpowiedzią na załamanie rynku lotniczego i niestabilną sytuacją gospodarczą, spowodowaną pandemią koronawirusa.

Jak podkreśla operator, zaproponowane warunki pozwolą zagwarantować zatrudnionemu personelowi stabilną ofertę, nawet, gdy liczba faktycznie zrealizowanych lotów wciąż pozostanie niewielka. Wraz ze stopniowym przywracaniem siatki połączeń przewiduje się wzrost oferowanych zarobków.

LOT przypomina, że od 1 czerwca zostaną częściowo przywrócone połączenia krajowe, zaś dwa tygodnie później – międzynarodowe.

Porozumienie w sprawie płac dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych oraz samozatrudnionych zostało podpisane na okres 3 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c