Łukasz Szumowski udziela wywiadu. Mówił o „wyjątkowym doświadczeniu” i o czwartej fali

Były minister zdrowia udzielił wywiadu w Polsat News. Jego zdaniem przywrócenie restrykcji nie będzie konieczne. Jest jednak jeden wymóg, którzy trzeba spełnić.

Fot. Grabowski Foto / Shutterstock

Zdaniem byłego ministra wszystko wskazuje na to, że lockdown nie będzie potrzebny, ale zaznaczył, że tak będzie, jeżeli się zaszczepimy. Opisał też jego pierwsze wyjście do restauracji.

Wczoraj pierwszy raz od początku pandemii byłem w restauracji. Było to doświadczenie wyjątkowe, siedzieliśmy z żoną, udało mi się wypić piwo, zjeść coś smacznego. Życzyłbym sobie, abyśmy mogli wszyscy pójść do ogródków restauracyjnych i normalnie funkcjonować, jak będzie złota polska jesień. Ale to zależy od nas – dodał były szef resortu zdrowia.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wykonano łącznie ponad 25,4 mln szczepień. 15,8 mln osób miało szczepienie przynajmniej jedną dawką. W pełni zaszczepionych zostało 10,4 mln osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c