Maciej Szczęsny oskarżony! Co mu grozi?

Po trzech dniach postępowania prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Maciejowi Szczęsnemu. Mężczyźnie zarzucono jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Co mu grozi?

Fot. Roger Gorączniak – Lech – Korona 015, CC BY 3.0 / Wikipedia

Rano, 5 października 2021 roku Maciej Szczęsny jadący al. Jerozolimskimi został zatrzymany do rutynowej kontroli. Jak się okazało miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Auto zostało odebrane przez wyznaczoną przez niego osobę, a jemu samemu zatrzymano prawo jazdy.

Maciej Szczęsny tłumaczył, że jego żona, która jest stewardessą, musiała niespodziewanie pojawić się w pracy. Mężczyzna postanowił ją odwieźć, ponieważ mieszkają daleko od lotniska. Poprzedniego dnia wieczorem miał wypić dwa piwa. Zaznaczył, że nie miał pojęcia, że coś może być nie tak, ale jest mu „potwornie wstyd”.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w sprawie. 8 października skierowano do sądu akt oskarżenia. Przestępstwo, które dotyczy byłego sportowca pochodzi z art. 178a p. 1 kodeksu karnego. Oznacza, że grozi mu grzywna lub kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c