Mają dość zwężania dróg. Ruszyła inicjatywa StopKorkom.pl

Dziś rano wystartowała inicjatywa STOP Korkom. Kim są ludzie, którzy z transparentem stanęli pod siedzibą ZDM.

„STOP jest inicjatywą oddolną, pozapartyjną, neutralną politycznie i światopoglądowo. Dlatego do współpracy na rzecz przywrócenia Warszawy jej mieszkańcom zapraszamy wszystkich bez wyjątku. Jeśli masz dość buty, arogancji, marnotrawstwa pieniędzy i bezczelności urzędników – zapraszamy do współpracy.” – czytamy w opisie.
„Powszechne głosy oburzenia na pomysł zwężenie alej Jerozolimskich przelały szalę goryczy wśród mieszkańców Warszawy. Tysiące komentarzy w Internecie uświadomiły nam, jak wielki jest sprzeciw wobec co tu dużo kryć pomysłów korkowania naszego miasta przez urzędników z Zarządu Dróg Miejskich. Uważamy, że urzędnicy nie są od tego, żeby mówić i zmuszać mieszkańców do poruszania się po mieście rowerami czy komunikacją miejską. Są od tego, że niezależnie czym chcemy dojechać do pracy, czy szkoły odbyło się to sprawnie i szybko. Za kuriozalne uważamy zwężanie ulic w sytuacji kiedy wciąż mamy dziurawe ulice, zniszczoną nawierzchnię i do tego tysiące słupków uniemożliwiających dostawcom towarów dostarczanie towarów do sklepów.” – mówi radny Marek Borkowski, jeden z liderów StopKorkom.pl w rozmowie z Warszawą w Pigułce.
Infrastruktura drogowa w Warszawie zamiast być rozwijana, od lat jest zwijana. Wbrew woli mieszkańców i bez ich udziału w decyzji. Ostatnim przykładem są przygotowywane zwężenia Alej Jerozolimskich i ul. Puławskiej. Zarząd Dróg Miejskich przelał czarę goryczy. Warszawiacy mówią dość!

„Jednoczymy wysiłki zarówno indywidualnych osób, jak nieformalnych grup i organizacji. Wspierają nas Stowarzyszenia, Fundacje i prywatne osoby zainteresowane poprawą sytuacji mieszkańców Warszawy.

Aktywnie protestujemy przeciw rosnącym kosztom życia w Warszawie i spadającej jakości życia w mieście. Przede wszystkim radykalnie sprzeciwiamy się zawłaszczaniu miasta przez urzędników i innych niewybieralnych demokratycznie osób.

Sprzeciwiamy się patologicznemu wykorzystaniu mechanizmów, które miały służyć mieszkańcom. Stały się one narzędziem w rękach urzędników i wspierających ich osób o interesach sprzecznych z interesami Warszawiaków.” – czytamy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c