Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan wspierają Szlachetną Paczkę

Po piłkarzach reprezentacji Polski do grona darczyńców Paczki dołączyli w tym tygodniu Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Kamera odwiedziła ich, gdy wybierali rodziny z bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Para przygotuje pomoc dla dwojga samotnych seniorów z województw zachodniopomorskiego i mazowieckiego oraz samotnej matki z Warszawy. 

Fot. Materiały prasowe

Genialny pomysł 
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan Szlachetną Paczkę wspierają już drugi rok z rzędu. – To wspaniała inicjatywa. Pomysł, żeby połączyć potrzebujących z tymi, którzy chcą się tą pomocą podzielić, jest genialny w swojej prostocie – powiedziała popularna prezenterka. – Cudownie, że jest tyle tysięcy ludzi gotowych poświęcić swój czas dla innych i bardzo się cieszę, że w jakiś małym ułamku również my możemy się przyczynić do szerzenie tej dobrej energii.

Oboje podkreślili, że w przygotowanie paczek dla wybranych rodzin zamierzają zaangażować swoje rodziny i przyjaciół. – Paru znajomych na pewno w tym roku wciągniemy do działania – powiedział były bramkarz reprezentacji Polski. – Bo Paczka to akcja, do której warto zachęcać i „zarażać” nią innych.

Wybór rodziny, a dokładnie trzech rodzin, z bazy historii na stronie www.szlachetnapaczka.pl nie zabrał małżeństwu wiele czasu. – Nawet osoby z pokolenia „mniej internetowego”, nie będą miał z tym problemu – zapewnił Majdan. – To naprawdę nie jest trudne. Strona jest bardzo przejrzysta.

Majdanowie zdecydowali się przygotować paczki dla samotnego pana Zygmunta z województwa zachodniopomorskiego, który jest sparaliżowany i musi utrzymać się za 220 zł miesięcznie, dla pani Wioletty, również samotnej i schorowanej kobiety, która na swojej liście potrzeb wymieniła czapkę, szalik, kurtkę zimową i odkurzacz, a także panią Bożenę z Warszawy, samotnie wychowującą dwójkę dzieci.

– Wiem, że łatwo jest, z perspektywy osób silnych i zdrowych, powiedzieć komuś choremu, żeby się nie poddawał – przyznał Radosław Majdan. – Ale chcemy przekazać tym rodzinom, które wybraliśmy – i każdy z nas może to zrobić – że naprawdę jest wokół was wielu pozytywnych ludzi, wielu ludzi, którym na was zależy. I nawet jeśli się osobiście nie znamy, to bardzo dużo o was myślimy i was wspieramy.

Zaraz po tym, jak dokonali wyboru rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan postanowili zadzwonić do wolontariusza jednej z nich.

– Chodź, kochanie, zadzwonimy do pana Wojtka, tu jest jego numer. On jest wolontariuszem i opiekunem tej rodziny i najlepiej zna jej potrzeby – zarządziła pani Majdan.Kilka minut rozmowy rozwiało ich wszystkie wątpliwości co do potrzeb i dokładnych preferencji pana Zygmunta. – Jaki kolor tego fotela? – dopytywał były bramkarz Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. – Ok, to jakby pan rozmawiał jeszcze z panem Zygmuntem, to proszę dopytać, czy na pewno czegoś nie zapomniał, i dać nam znać – podsumował.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c