Małopolska: kolonie dla dzieci z koronawirusem! 6 osób zakażonych, 12 osób w kwarantannie

Na jednej z kolonii w Rabce Zdroju, doszło do zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły zakażenie u czterech opiekunek i dwóch dziewczynek, uczestniczek kolonii.

Fot. Piotr Molecki/East News

„W dniu 9 lipca PSSE w Nowym Targu otrzymano listę sześciu osób (mieszkanek miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego) z kontaktu z osobą, u której potwierdzono wynik dodatni na kolonii w Rabce Zdrój” – informuje Sanepid w Nowym Targu.

„Są to 4 opiekunki i dwie uczestniczki kolonii. Dwanaście osób zostało objęte kwarantanną i wytypowane do badań. Łącznie na dzień 15 lipca potwierdzono wynik dodatni u 8 osób (6 osób z narażenia na terenie powiatu nowotarskiego i 2 osób z kontaktu w środowisku domowym)” – precyzuje Sanepid.

To nie wszystkie zakażenia na koloniach. Pozytywny wynik testu otrzymała także osoba z personelu kolonii w Poroninie i Murzasichlu na Podhalu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c