Mamy nagranie z wypadku autobusu na Klaudyny! [WIDEO]

Dzięki Uprzejmości Toyota Bielany otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, gdzie dokładnie widać przebieg wypadku miejskiego autobusu linii 181 na ulicy Klaudyny.

25-letni kierowca, który dziś rano wjechał w 4 auta na ulicy Klaudyny był pod wpływem amfetaminy! Jest to już kolejny kierowca, który spowodował wypadek będąc pod wpływem narkotyków. Informację o badaniu narkotestem i wyniku pozytywnym potwierdza stołeczna policja, która dodaje, że kierowca został zatrzymany.

Przy ulicy Klaudyny  około godziny 10:30 doszło do wypadku. Autobus miejski linii 181 wjechał w zaparkowane samochody. Uszkodzone zostały cztery pojazdy. Pasażerka autobusu trafiła do szpitala.

Kierowca wjechał autobusem w trzy zaparkowane samochody i latanie, której klosz spadł na czwarty samochód. Jak mówił kierowca autobusu zasnął za kierownicą. ”Wstawanie rano jest męczące. Byłem bardzo zmęczony, zasnąłem za kierownicą i wjechałem w auta” – mówił kierowca.

Jak się okazało kierowca był pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany!

Zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie.

Jest to już kolejny wypadek tego przewoźnika, gdzie kierowca autobusu jest pod wpływem narkotyków. Dwa tygodnie temu kierowca linii 186 spadł autobusem z mostu Grota-Roweckiego, gdzie jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne.

W zdarzeniu na ul. Klaudyny lekkie obrażenia odniosła jedna z pasażerek autobusu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala, a po wykonaniu niezbędnych badań wypisana do domu. Policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawieZatrzymano kierowcę autobusu linii 181, który na ul. Klaudyny uderzył w 4 zaparkowane pojazdy i latarnię. Badanie trzeźwości dało wynik ujemny, jednak tester narkotykowy wskazał na obecność metaamfetaminy w pobranej próbce. Mężczyźnie pobrano w szpitalu do badań krew i mocz” – informuje Komenda Stołeczna Policji

Dalszymi konsekwencjami wypadków jest zawieszenie umowy między ratuszem a firmą Arriva. „Po spotkaniu władz Warszawy z firmą Arriva zawiesiliśmy umowy z wykonawcą. Oczekujemy od firmy przetestowania kierowców i zaświadczenia, że nie zażywają oni substancji psychoaktywnych. W tym czasie połączenia obsługiwać będą pozostali przewoźnicy ZTM” – informuje rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c