Mamy węża tego sezonu! Przerażeni obcokrajowcy powiadomili sąsiada

Obcokrajowcom nasz kraj nie kojarzy się raczej z egzotyką. Jednak dwóch z nich pobyt w Warszawie będzie wspominało jak ekscytującą wyprawę do Ameryki.

Fot. Straż Miejska

Dwaj obcokrajowy wynajęli sobie mieszkanie na parterze w jednym z bloków przy ul. Modzelewskiego na Służewcu. Kiedy w niedzielę rano weszli do kuchni zobaczyli na podłodze… węża z charakterystycznymi czerwono białymi pasami na ciele.

Wąż szybko czmychnął do najbliższej szafki i ukrył się w… koszu na śmieci. Wystraszeni lokatorzy nie znali języka polskiego więc nie mogli sami wezwać pomocy. O swoim odkryciu zawiadomili więc sąsiada, a ten zadzwonił na numer alarmowy straży miejskiej 986.

Nieproszony pełzający gość został odłowiony przez Eko Patrol i przewieziony do ośrodka CITES w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Choć przypominał wyglądem pochodzącego z Ameryki groźnego węża koralowego to okazał się niejadowitym lansetogłowem mlecznym.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.