Mandaty sypią się tysiącami, a ZDM planuje zakup kolejnego urządzenia!

Białe samochody ZDM jeżdżą i kontrolują zaparkowane samochody. Mandaty sypią się tysiącami i nawet ZDM przyznaje, że jest zaskoczony wydajnością nowych urządzeń. Dlatego planuje zakup następnego.

Fot. ZDM

Jak donosi stołeczna „Gazeta” w ZDM mówi się, że jeżeli tak dalej pójdzie to 2 mln zł zainwestowane w e-kontrole, zwrócą się w ciągu jednego miesiąca.

W ciągu dwóch miesięcy zapadnie decyzja o zakupie kolejnego, trzeciego samochodu do e-kontroli. Będzie on potrzebny nie tylko ze względu na dobre wyniki nowego systemu, ale głównie ze względu na poszerzenie strefy płatnego parkowania.

Przez pierwsze cztery dni działania nowego systemu zarejestrowano 2,5 tys. kierowców, którzy nie opłacili postoju w strefie płatnego parkowania. Do tego system jest tak sprytnie skonstruowany, że kierowcy, którzy w momencie przejazdu samochodu wykupują akurat bilet, nie zostaną ukarani.

Informacje z parkomatów spływają do bazy danych następnego dnia, następnie liczba sparowanych tablic rejestracyjnych jest porównywana z informacjami z parkomatów. System automatycznie „wyrzuci” te numery rejestracyjne, których kierowcy nie uiścili opłaty w SPPN. Pozostałe numery, których kierowcy zapłacili lub mieli abonament będą automatycznie kasowane. Po zweryfikowaniu dokumenty będą wysyłane do kierowców pocztą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c