Manifestacje w Warszawie [NA ŻYWO]

[18:00] Powoli kończy się manifestacja „Polacy przeciw imigrantom”. Organizatorzy mówią, że według ich danych poparcie wyraziło swoją obecnością około 20 000 osób. Trwają przemówienia ONR. Według ochroniarzy organizacji, na manifestacji nie było osób z rządu. Ludzie zaczynają się rozchodzić.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

[17:45] Manifestacja  „Polacy przeciw imigrantom” dotarła do Starego Miasta. Jest około 10 000 osób. Manifestanci skandują hasła „Polacy przeciw imigrantom” i „Polska wolna od islamu”.

[17:40] Porządku manifestacji „Polacy przeciw imigrantom” pilnują organizatorzy w czerwonych uniformach odblaskowych. Do zakończonej demonstracji „Uchodźcy mile widziani” podeszło kilku narodowców. Nie doszło do żadnych ekscesów, zostali rozdzieleni przez policję.

Fot. Karolina Stoń

[17:30] Manifestacja „Uchodźcy mile widziani” zakończona. Na koniec przemawiał Piotr Szumlewicz z OPZZ, który powiedział, że boi się polskich nacjonalistów, a nie uchodźców. Manifestacja „Polacy przeciw imigrantom” trwa nadal.

Fot. Karolina Stoń

[17:27] Manifestacja ONR jest już w pobliżu pomnika Nike.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

[17:24] W manifestacji pod pomnikiem Kopernika zebrało się już około 3 tys. osób. Wśród nich opozycjonista w czasach Henryk Wujec, który przypomina, że półtora miesiąca temu w podobnym wydarzeniu pod Pałacem było kilkaset osób, teraz jest ich dużo więcej. Jak dodał nie Unia, ale prawica jest problemem, który szantażuje Polskę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

[17:17] Wśród manifestantów widać też zwolenników partii KorWin. Obecnie manifestacja „Polacy przeciw imigrantom” jest już w pobliżu Metra Ratusz Arsenał. Uczestnicy skandują:
„Ewa Kopacz chcesz murzyna to go sobie w domu trzymaj”.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

[17:13] Manifestacja „Polacy przeciw imigrantom” dotarła do Placu Bankowego. Jest energicznie, ale spokojnie. Uczestnicy rzucają race i nie odłączają się od grupy. Organizatorzy pilnują porządku.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

[17:07] Na manifestacji „Polacy przeciw imigrantom” jest kilka tysięcy osób. Uczestnicy śpiewają hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Co jakiś czas pojawiają się obelżywe teksty, ale organizatorzy od razu tłumią je w zalążku. Uczestnicy skandują tez hasła „precz z Islamem” i „precz z Unią Europejską”.

[17:04] W manifestacji „Uchodźcy mile widziani” przemawiali Wanda Nowicka i Robert Biedroń. Na miejscu jest już około 2 tys. osób. W akcje zaangażowali się też aktorzy z Teatru Powszechnego, którzy czytają relacje uchodźców.

Fot. Karolina Stoń

[16:54] Obydwie manifestacje posuwają się bardzo powoli, jeżeli w ogóle nazwać to można ruchem to raczej pozornym. Wszystkie ulice obstawione są policją. Jest jej więcej niż 11 listopada.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Manifestacja „Polacy przeciwko imigrantom”

Na miejscu jest nasza czytelniczka Karolina Stoń, która informuje, ze z powodu manifestacji tramwaje jadące Aleją Solidarności skręcają w lewo w Aleje Jana Pawła II, a potem na most Gdański. Naokoło Placu Defilad, m.in. na Placu Bankowym i ul Marszałkowskiej widać wzmożoną aktywność policji.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Manifestacja „Uchodźcy mile widziani”

Manifestacja liczy kilkaset osób. Wśród manifestujących poparcie są także posłowie różnych opcji m.in. Maciej Święcicki z Platformy Obywatelskiej.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.