Marek Suski na czele Rady Programowej Polskiego Radia! „Do niemieckiego bym się nie zgodził”

Marek Suski potwierdził, że został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. W sumie rada liczy 15 członków, których kadencja ma trwać cztery lata. Oprócz wiceszefa PiS pojawiła się w niej Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Rada programowa Polskiego Radia została powołana jeszcze na początku lutego 2021 roku. Jednak dopiero teraz ogłoszono, kto stanie na jej czele. Wczoraj Marek Suski w rozmowie z PAP potwierdził, że został wybrany na przewodniczącego.

Dziś o tę kwestię był pytany również przez reporterkę TVN24. W krótkiej rozmowie potwierdził swoje nowe stanowisko. Uznał też, że jego zdaniem nie ma przeciwskazań, aby polityk był na czele Rady Programowej Polskiego Radia. Dodał jednak, że „do niemieckiego by się nie zgodził”.

Ciało doradcze liczy łącznie 15 członków, z których 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, a 5 wybiera Rada Mediów Narodowych. Wiceprzewodniczącymi zostały Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis. Druga z nich jest publicystką, współpracującą między innymi z BBC.

W skład rady wchodzą także Piotr Apel, Renata Butryn, Maria Dłużewska, Jakub Kowalski, Anna Kwiecień, Marek Lewandowski,  Andrzej Różański, Tomasz Jan Siwak, Jędrzej Karol Lipski, Jan Ordyński,Dariusz Wasielewski oraz Barbara Zdrojewska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c