Mario na Pradze i Space Invaders pod Kolumną Zygmunta. Wkrótce gry komputerowe o Warszawie [SCREENY]

Pamiętacie czar produkcji z lat 80. i 90.? Mario, Space Invaders, a chwilę później już Lost Vikings i Wolfestein. Teraz 23-letni Łukasz Błochowiak w ramach pracy pracy licencjackiej stworzył całą serię gier o Warszawie. Wszystkie wzorowane na klasykach!

Fot. Łukasz Błochowiak

Fot. Łukasz Błochowiak

„Studiowałem projektowanie graficzne i te gry to był mój projekt licencjacki. Interesuje się fotografią, projektowaniem graficznym, montażem i grafiką 3D. Trochę tego jest, ale generalnie obracam się wokół tematu grafiki i Warszawy” – mówi Łukasz Błochowiak, twórca gier.

W zestawie znajdziemy 7 gier: Reklanoid, City Invaders, Invalidder, Tetris, MuraWawa, Biegnij Wawa Biegnij oraz Prince of Warsaw. Pierwotnie zostaną wydane na komputery typu Mac, później zostaną dostosowane także do PC z Windowsem.  Łukasz chce także nawiązać współpracę  z Muzeum Sztuki Nowoczesnej lub z Ratuszem. Miejmy nadzieję, że już niedługo powrócimy do przeszłości i to jeszcze w Warszawskim stylu.

Fot. Łukasz Błochowiak

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.